28 Geg

Prekių išdėstymas ir pirkėjų judėjimas

Prekių išdėstymas

Šiandien norėtumėme panagrinėti pirkėjų judėjimą parduotuvėje bei kaip šią informaciją panaudoti, kad prekių išdėstymas parduotuvėje atitiktų pirkėjų, tiekėjų ir parduotuvės valdytojų lūkesčius.

Tikriausiai ne kartą esame pastebėję, kad maisto prekių parduotuvėse pirmiausia reikia praeiti pro buitinių prekių skyrius tam, kad pasiektumėte maisto prekes. Toks prekių išdėstymas skirtas, kad pirkėjas daugiau laiko praleistų parduotuvėje ir eidamas iki norimos prekės išsirinktų ir kitus produktus.


Kokie yra pagrindiniai pirkėjų judėjimo dėsniai? Kaip tai gali pagelbėti išdėstant savo prekes?


Pirkėjų judėjimo kryptis

Pirkėjai dažniausiai juda prieš laikrodžio rodyklę, todėl dauguma įėjimų į parduotuvės salę yra dešinėje pusėje. Dešinėje parduotuvės pusėje išdėliotos prekės bus dažniau pastebimos


Srauto pasiskirstymas

Pirkėjai daugiausiai juda parduotuvės kraštuose ir vengia prekybos salės vidurio. Todėl kraštiniuose praėjimuose yra didesnis jų srautas. Didesnis srautas, žinoma, generuoja didesnį žmonių pasiekiamumą bei labiau matomus išstatymus.


Parduotuvės kampai ir prekių išdėstymas

Pirkėjai yra linkę aplenkti ir neužsukti į kampus, todėl tokiose vietose išdėstytos prekės sulauks žymiai mažiau pirkėjų dėmesio nei paprastose lentynose


Planograma ir prekių išdėstymas

Nors iš pažiūros lentynose išdėstytų prekių pasiekiamumas neturėtų skirtis, pirkėjai pirma žiūri į dešinę pusę ir ima prekes dešine ranka, todėl, būtent, dešinėje lentynoje išdėstytos prekės pirmiausia bus pastebėtos pirkėjų. Plačiau apie planogramas skaitykite šiose naujienose.


Judėjimo tempo įtaka prekių išdėstymui

Pirkėjai taip pat yra linkę nevienodu tempu vaikščioti po parduotuves. Pirmiausia jie eina spartesniu tempu, vėliau tempas lėtėja, o galiausiai vėl paspartėja. Nors parduotuvės įėjimas koncentruoja pirkėjų srautą, jame išdėliotos prekės, turi labai gerai patraukti pirkėjo dėmesį. Kitu atveju, pirkėjas sparčiai praeidamas, nepastebės išdėstytų prekių


Pirkėjų judėjimas kelių aukštų parduotuvėje

Jeigu parduotuvė yra kelių aukštų, pirkėjai yra linkę rečiau lankytis antrame parduotuvės aukšte. Todėl jeigu pagrindinis produktų stendas yra būtent antrame aukšte, reikėtų koncentruotis ir į papildomus produktų išstatymus pirmame aukšte.


Suprasti bei pažinti pirkėjų srautus yra svarbu ne tik parduotuvės savininkui bet ir tiekėjui. Tik žinant pirkėjų judėjimo srautus, galima derėtis dėl palankiausių vietų savo produkcijai parduotuvėje. Dar svarbesnės yra papildomų ar akcijų išdėstymų vietos. Tokie išstatymai gali tik atrodyti teisingai ir patraukliai išstatyti, tačiau jeigu pirkėjui ta vieta nėra lengvai prieinama, akcija ar papildomas išstatymas nepadės pasiekti norimų pardavimų rezultatų.

Mūsų komanda vizituodama parduotuves, ne tik prižiūri planogramas bei prekes lentynose. Visada siekiame padėti ir patarti salės darbuotojams dėl papildomų ar akcijų išstatymų. Norite sužinoti daugiau? Susisiekite.

Informacijos Šaltiniai: Store Layouts and How They Drive Sales“ Matthew Hudson

„ASORTIMENTO PLANAVIMO ĮTAKA PREKIŲ IŠDĖSTYMUI PARDAVIMO VIETOJE“  Inga Liniauskaitė